چگونه گیره مو را تزیین کنیم؟؟؟

نوشته شده توسط:ماهان یاس | ۰ دیدگاه

به دنبال گیره‌ مو نگین‌داری هستید که هیچ هزینه‌ای برایتان نداشته باشد؟ بجای اینکه پولتان را صرف خرید گیره مو‌های آماده و گرانقیمت بکنید،‌ خودتان با استفاده از نگین و چسب صنعتی دست به کار ساختن گیره‌ی خودتان شوید.

مواد و وسایل لازم برای تزیین گیره مو

​   
– گیره‌ی مو
– نگین‌های مصنوعی، مهره، جواهرات شکسته و …
– چسب قوی یا چسب صنعتی E-6000


مرحله 1 از 3 : انتخاب گیره مو و تزئینات

1   درباره‌ی اینکه چند گیره و در چه اندازه‌ای می‌خواهید تصمیم بگیرید. برای نگهداشتن فقط چند تار مو، چند گیره‌ی معمولی کافی است. اما اگر موهای شما ضخیم هستند و قصد دارید یک قسمت از موهایتان را با گیره نگهدارید، چند گیره‌ی بزرگ نیاز دارید.


2   نوع تزئینات مورد استفاده را انتخاب کنید.  آیا می‌خواهید یک ست درست کنید یا بدنبال یک چیز خاص و زیبا برای ایجاد یک ظاهر جدید هستید؟ 
طرح کلی مورد نظرتان، روش کار و نوع نگین‌های مورد نیازتان را تعیین می‌کند. فقط تزیین گیره موتان بیش از حد نباشد چرا که باعث بدتر شدن ظاهر گیره مو می‌شود. 

  •  قبل از اینکه برای خرید به بیرون از خانه بروید،‌ در جعبه جواهرات خود نگاهی بیندازید و نگین‌ها و مرواریدهای افتاده یا مصنوعی و جواهرات شکسته‌ای را که می‌توانند برای تزیین گیره مو استفاده شوند پیدا کنید.
  • کمد خود را خوب بگردید چرا که ممکن است بهترین چیزهای ممکن برای تزیین گیره‌ مو دریک جعبه یا کیف مخفی شده باشند. تمام جاهایی که به نظرتان می‌رسد را بگردید.
  • اکنون ببینید با چیزهایی که پیدا کرده‌اید چه کارهایی می‌توانید بکنید. مثلاً شاید بتوانید با چسباندن سه مروارید و یک الماس مصنوعی به هم، یک گل برای روی گیره مو درست کنید.
مرحله 2 از 3 : طراحی گیره‌ مو

​   

1   قبل از اینکه چسب‌کاری را شروع کنید، طرحتان را کاملاً مشخص کنید.


2   قبل از چسباندن، طرح‌ها را امتحان کنید. قبل از اینکه مرواریدها و نگین‌ها را برای ساختن یک گل به هم بچسبانید، آنها را به شکل مورد نظر کنار هم قرار بدهید و ببینید آیا واقعاً طرح خوبی است یا نه.


3   با ترکیب تزئینات مختلف، به بهترین طرح ممکن برسید. قبل از اینکه کار تزیین گیره مو را شروع کنید، با کنار هم گذاشتن نگین‌ها و تزئینات مختلف طرح‌های متفاوت را امتحان کنید.
​   مرحله 3 از 3 : چسباندن تزئینات

​   

1   ابتدا روی تزئینات تان کمی چسب بزنید. سپس آنها را روی گیره مو قرار دهید. اگر می‌خواهید یک طرح مستقل درست کنید، شاید لازم باشد ابتدا با چسباندن نگین‌ها و تزئینات، طرح مورد نظرتان را ایجاد کنید و صبر کنید تا چسب خشک شود و سپس طرح آماده را بر روی گیره بچسبانید.


2   پس از چسباندن روی گیره، اجازه بدهید تا چسب خشک شود. گیره‌ها را روی یک سطح صاف دور از دسترس حیوانات خانگی و بچه‌ها قرار دهید تا چسب خشک شود. حتی اگر بعد از مدت کوتاهی چسب به نظر خشک بیاید، کمی بیشتر صبر کنید تا کاملاً خودش را بگیرد.


3   گیره‌های شما آماده هستند. می‌توانید گیره‌های نگین‌دارتان را با لذت استفاده کنید!


نکات
​   

  • پس از خشک شدن چسب، مقادیر اضافی چسب را که اطراف نگین‌ها چسبیده‌اند تمیز کنید.
  • گیره‌ها را هرچند وقت یک بار چک کنید که چسب آنها شل نشده باشد و در صورت لزوم کمی بیشتر چسب بزنید.
    هیچ نظری تا کنون برای این مطلب ارسال نشده است.

ارسال نظر برای این مطلب غیر فعال شده است!